Leírás
Az erdő csendje tea enyhe stresszoldó hatásával, finom ízével tökéletes egyensúlyt teremt, és elhozza a bükki erdők csendjét és nyugalmát.
A teakeverék, amellett, hogy nagyon ízletes, segít, hogy a mindennapok forgatagában is mindig megőrizzük a belső egyensúlyunkat.
Elkészítés:
Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.
Fogyasztása:
Lehetőleg ízesítés nélkül a nap bármely szakában fogyasztható. Napi egy csészével korlátlan ideig iható. Hígított változatban 2 csésze is fogyasztható: fél liter vízhez 1 evőkanálnyi teafüvet adunk.
Ellenjavallat:
Terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott. A teakeverék fő alkotóeleme, a szagos müge kumarint tartalmaz. Ez a gyulladáscsökkentő, alvadásgátló hatású és értisztító tulajdonságokkal rendelkező hatóanyag erős vérhígítókkal együtt nemkívánatos hatást fejthet ki.
A szagos mügét régóta használja a népgyógyászat enyhe altatóként, nyugtatóként, idegesség, migrén, alvászavarok vagy kiegyensúlyozatlan lelkiállapot esetén.
A közönséges szurokfű is enyhe idegnyugtató hatása miatt került bele a teakeverékbe. Görcsoldó hatása is ismert, a fejfájást is csillapítja.
A levendula az egyik legismertebb gyógynövényünk, ami idegfeszültség ellen ajánlott. Megszünteti az ideges szívdobogást, a migrént és a melankóliát egyaránt. Alvászavarok, nyugtalanság, ideges gyomor- és bélpanaszok esetén ajánlott.
Az orbáncfű kiváló gyógynövény idegességre és depresszióra. Teáját általános hangulatjavítóként, stresszoldóként, nyugtatóként használják. Még a nikotin- és alkoholfüggőség leküzdésében is segíthet.
A kamilla az egyik legnépszerűbb gyulladáscsökkentő és immunerősítő gyógynövényünk, amit szinte mindenki ismer, de nyugtató hatásáról kevesen tudnak, pedig nagyon jó hatással van az idegrendszerre.
Fotó: Wesniczky Zsófia